o Maratonach

Maraton to bieg długodystansowy, wyścig na dystansie 42.195 km (26.219 mil lub 26 mil 385 jardów). Impreza została ustanowiona na pamiątkę legendarnego biegu, greckiego żołnierza Pheidippides , posłańca od bitwy pod Maratonem do Aten, który poinformował o zwycięstwie.

Maraton Ateny wyjazdy

Maraton był jednym z pierwszych nowoczesnych olimpijskich wydarzeń w 1896 roku, odległość nie była znormalizowane aż do roku 1921. Ponad 800 biegów maratony odbywa się na całym świecie każdego roku i ciągle ich przybywa. Konkurują zawodowi sportowcy i amatorzy dla rekreacji, satysfakcji.

Maraton

wyjazdy na maraton w New York

Bieganie maratonów staje się coraz bardziej popularne, niektórzy sportowcy podjęli wyzwania, zakładają kluby np.: udział w więcej niż 100 maratonach, przewodniczący Klub Roger Biggs ukończył ponad 700 maratonów. Brian Mills ukończył 800-maraton w dniu 17 września 2011 r. Steve Edwards, członek 100 Marathon Club, ustanowił rekord świata, zaliczył 500 maratonów w najszybszym średni czas 3 godziny 15 minut.

maraton w Londynie wyjazdy

Można by wiele pisać o osiągnięciach maratończyków na całym świecie.
W dniu 30 listopada 2013 roku, 69-letni Larry Macon ustanowił rekord Guinnessa, przebiegł 238 maratonów w ciągu jednego roku, a razem w życiu zaliczył 1000 maratonów.

maraton w Pekinie wyjazdy BP Gryf

Od pewnego czasu razem w tym samym miejscu i czasie, często są organizowane równolegle pół maratony, oraz dla początkujących biegi na 10 km i nawet na 3 km i też dla Dzieci jeszcze krótsze odległości.